Darba laiks

  • Iepriekš piesakot!

Apraksts

Bruknas muižas cēlēji un īpašnieki līdz 1920. gadam bija sena vācbaltu aristokrātu dzimta – baroni Korfi. Zemgalē un Kurzemē viņiem piederēja vairākas muižas, t. sk. arī Skaistkalnes (Šenbergas) muiža. 

 

Bruknas muižas ansamblis tika uzbūvēts 18. gadsimta vidū, bet muižas pašreizējais veidols ir neoklasicisma stila pārbūve, kas tika veikta 19. gadsimtā. Tikai Bruknā var redzēt Eiropas dārzu pirmsākuma versiju – Renesanses dārzu. Tajā nav puķu un ziedošu krūmu, jo ar zemu dzīvžogu norobežotajos bosketos aug kāposti, bietes, burkāni un garšaugi. Šādus dārzus 15. – 16. gadsimtā Eiropas klosteru slēgtajos pagalmos veidoja mūki. Bruknas Renesanses dārzu no citām funkcionālajām zonām norobežo dienziežu stādījumu kolekcija. Dārza īpašie akcenti ir jaunā tēlnieka Sanda Aišpura veidotās skulptūras, kuras izvietotas ap jaunuzcelto Baznīcu.

Bruknas muižas publiskais interjers ir brīvprātīgo palīgu – mākslas studentu un citu entuziastu – veidots. Tā ir iecienīta mākslinieku pulcēšanās vieta. Teritorijā nav atļauti dzīvnieki!


Piedāvājums
  • Bruknas muižas kompleksa apskate
  • Pasākumi, koncerti un dievkalpojumi
  • Izīrē telpas banketiem, pasākumiem
  • Naktsmītnes semināriem, nometnēm, kolektīvu pasākumiem - 25 gultas vietas, telšu laukums

Cenas

Ekskursija:
Pieaugušie 3,50 EUR
Seniori 3 EUR
Skolēni 2 EUR
Gids 15-30 EUR

Naktsmītne 15 EUR/pers. (bez brokastīm)
Telts vieta 4 EUR/pers.
Daudzbērnu ģimenēm ar 3+ karti - 50% atlaide
Bērniem līdz 7 gadiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – bezmaksas

Ieteikt: